چهارشنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٧ فارسي|English
 

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
نيشابور - آرامگاه عطار
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش خبری

حضور هیئت امنای مسجد آبی (مهارلیکا) در رایزنی فرهنگی و ملاقات با سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در فیلیپین

 

 چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ برابر با ۶ سپتامبر ۲۰۱۷ هیئت امنای مسجد آبی (دومین مسجد بزرگ مانیل) به رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سالن کنفرانس رایزنی فرهنگی حضور یافته و به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

در آغاز سفیر محترم کشورمان حضور میهمانان را گرامی داشت و اینگونه نشست ها را برای توسعه همکاری های فرهنگی و دینی مفید قلمداد نمود و افزود امیدواریم شاهد برطرف شدن مشکلات برادران و خواهران دینی خود در فیلیپین به ویژه در شهر اسلامی مراوی باشیم.

دکتر امین در این دیدار ضمن تشکر از سفیر و رایزن رهنگی جمهوری اسلامی ایران گفت: جمهوری اسلامی همواره مواضع صحیح و قابل تامل را در برابر بحران هایی که دامان مسلمانان را گرفته است اتخاذ کرده است که از آن جمله می توان به موضع گیری اخیر ایران در مورد مسلمانان برمه اشاره کرد.

آقای تنهایی ضمن ابراز همدردی با مسلمانان آسیب دیده در شهر مراوی ابراز امیدواری نمودند که صلح و آرامش به این نقطه بحران زده فیلیپین برگردد و برادران و خواهران مسلمان بتوانند با آرامش به زندگی خویش ادامه دهند.

عالم نغیب طاهر ضمن تاکید بر کمبود آموزش در میان مسلمانان آن را عاملی دانست که مشکلات فعلی را تشدید کرده است. ایشان افزود به یاد دارم در ایام کودکی پدران ما نسبت به گرامیداشت ایام ویژه مانند تولد ها و درگذشت اولیا الله اقدام می کردند اما وهابیون تربیت شده در مراکز دینی عربستان که به فیلیپین مراجعه کرده بودند آن را بدعت تلقی و با آن به شدت برخورد کردند.

آقای پور مرجان نیز ضمن آرزوی برطرف شدن مشکلات مسلمانان فیلیپین افزود از نظر ما در ایران از نوعی سیستم های آموزشی استفاده میکنیم که فرد آموزش دیده ضمن توجه به امور اسلامی با دیگر علوم نیز آشناست و لذا با دید وسیع تری نسبت به امور برخورد میکند. ایشان ضمن بیان خاطرات خود از یک صحنه فیلم برداری و عکس برداری خاطر نشان کردند که یکی از مسلمانان معترض در آفریقای جنوبی دوربین فیلم برداری من را با خشم از دست من گرفت و آن را به زمین کوبید و اظهار داشت این کار در مسجد حرام است و پس از اینکه در برابر سوال من قرار گرفت اظهار داشت: در زمان رسول الله (ص) دوربینی نبوده که از مراسم عکس برداری کند.

میهمانان مسلمان از فرصت پیش آمده در ملاقات مسئولین ایرانی ابراز خرسندی نمودند و آقای تنهایی سفیر محترم کشورمان نیز ضمن آرزوی مجدد استقرار صلح و آرامش در جنوب فیلیپین اظهار امیدواری کرد هر چه زودتر صلح در مراوی و برای همه مسلمانان بر قرار گردد.

 

 

 


١٢:٣٤ - چهارشنبه ١٥ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨٥٥٥٣    /    تعداد نمایش : ٧١جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (ره)

تارنمای رسمی دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری اسلامی ایران

تارنمای رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران- مانیل

سیری در ایران

خبرگزاری بین المللی قرآن

ايرانیان خارج از کشور

انتشارات بين المللی الهدی

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

بنیاد اندیشه اسلامی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

خبرگزاری تقریب

بنیاد سعدی

شبکه مجازی آستان

Philippines Department of Tourism

Philippine eLib
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 498036
Visitorsofday : 9
Visitorsofpage : 1476705
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 1.7813

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت