چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧ فارسي|English
 

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
شيراز - دروازه قرآن
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

اخبار

حضور سفیر محترم و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در جلسه هفته جهانی هماهنگی گفتگوی میان ادیان

روز دوشنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۷ (اول فوریه ۲۰۱۸ میلادی) جناب آقای تنهائی سفیر محترم به اتفاق آقای محمد جعفری ملک رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در جلسه صبحانه ای که از سوی کاردینال لوئیز آنتونیو تاگله رهبر کلیسای کاتولیک فیلیپین به مناسبت آغاز هفته جهانی هماهنگی  میان ادیان بر پا شده بود شرکت کردند.
گردهم آیی با نواختن سرود ملی جمهوری فیلیپین و برگزاری مراسم دعا و نیایش توسط پدر  روحانی رامون هومارا  از اعضاء کنفرانس اسقف های کاتولیک فیلیپین و با شرکت جمعی از سفرا و نمایندگان کشور های خارجی از جمله واتیکان ,کوبا,آرژانتین، ایران، ترکیه , پاکستان، روسیه، سنگاپور، فرانسه، آفریقای جنوبی، اندونزی، آمریکا، هند، جمعی از مقامات وزارت امور خارجه فیلیپین و با حضور کاردینال تاگله و نمایندگانی از ادیان و سازمان های مختلف مقیم مانیل برگزار شد.
در آغاز آقای  "بونگ بای بادو" از اساتید دانشکده الهیات دانشگاه کاتولیکی  یو. اس. تی. واقع در مانیل بزرگ  ضمن گرامی داشتن مقدم مدعوین به معرفی سفرا و نمایندگان خارجی و دیگر شخصیت های حاضر در جلسه پرداخت و سپس پدر روحانی "کارلوس ری یس" دبیر اجرایی کمیسیون گفتگوی ادیان وابسته به کنفرانس اسقف های کاتولیک فیلیپین ضمن خوش آمد گویی به حضار مطالبی را در مورد هفته جهانی هماهنگی گفتگوی میان ادیان بیان  نمود  و افزود، گفتگوی میان ادیان را حائز اهمیت تلقی و هفته هماهنگی را به عنوان کار برای برنامه ریزی و هماهنگی استقرار صلح در جهان نامید و اظهار داشت، گرامیداشت هفته گفتگوی میان ادیان که از سال ۲۰۱۱ آغاز گردیده همچنان در حال توسعه و شمول دیگر ادیان است.
پس از اتمام سخنان دبیر کل امور اجرایی کمیسیون گفتگوی ادیان فیلیپین، کاردینال تاگله رهبر کلیسای کاتولیک این کشور طی سخنان کوتاهی گفت، اگر بدنبال صلح هستیم باید بسوی عدالت حرکت کنیم و این امری ضروری است زیرا چگونه می توانیم بدون برقراری عدالت صلح را قوام بخشیم. امروز گرد هم آمده ایم تا سالگرد بزرگداشت هفته همکاری  گرامی داشته باشیم. براداران و خواهران گرامی در سالنی که گرد هم امده اید بوی تقدیس  می دهد زیرا در همین سالن ژان پل دوم نسبت به اهمیت گفتگوی ادیان سخنانی را ایراد نمود. باید در نظر داشته باشیم که نزدیکی ادیان عاملی برای درک بهتر یکدیگر و رسیدن به صلح و امنیت جهانی است زیرا فقدان ان می توان مشکلات عمده ای را ایجاد کند. تلاش های ما در این زمینه عاملی در نزدیکی قلوب پیروان ادیان مختلف نسبت به یکدیگر است که در صورت تحقق آن دنیای بهتر خواهیم داشت رهبر کلیسای کاتولیک فیلیپین در پایان از فعالیت ها و تلاش های سایر مقامات کلیسا همچون پدر روحانی رئیس و که سبب برگزاری این گرد همایی شد  تشکر و قدردانی میکنم و مجدد از حضور مدعوین تشکر و تقدیر نمود.

 

از راست به چپ: محمد جعفری ملک رایزن فرهنگی ایران، کاردینال لوئیس آنتونیو تاگله رئیس اسقفان فیلیپین، محمد تنهایی سفیر ج.ا. ایران در فیلیپین

 


٠٩:٥٤ - پنج شنبه ١٢ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٦٩٧٩٩٠    /    تعداد نمایش : ٢١٠جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (ره)

تارنمای رسمی دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری اسلامی ایران

تارنمای رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران- مانیل

سیری در ایران

خبرگزاری بین المللی قرآن

ايرانیان خارج از کشور

انتشارات بين المللی الهدی

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

بنیاد اندیشه اسلامی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

خبرگزاری تقریب

بنیاد سعدی

شبکه مجازی آستان

Philippines Department of Tourism

Philippine eLib
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 510743
Visitorsofday : 519
Visitorsofpage : 1524703
Onlinevisitors : 1
PageLoad : 2.9532

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت