چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧ فارسي|English
 

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
نيشابور - آرامگاه عطار
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

اخبار

برنامه روزهای فرهنگی ایران در فیلیپین با برگزاری روز ملی ایران شروع شد.

این برنامه که با مراسم گرامیداشت روز ملی ج.ا. ایران با همکاری مشترک سفارت و رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران درمانیل و با حمایت و پشتیبانی اداره کل همکاریهای فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور با برگزاری نمایشگاه صنایع دستی، کتب ایران شناسی، خوشنویسی و اجرای گروه موسیقی زاگرس و برگزاری کارگاه خوشنویسی در محل "دوسیت هتل "مانیل برگزار شد.

در این مراسم که تعداد کثیری از دیپلمات های خارجی مقیم مانیل و شخصیت های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی این کشور حضرت حجت الاسلام و المسلمین نظام زاده نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان آسیا و اقیانوسیه نیز حضور داشتند ابتدا سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران سخنانی را ایراد فرمودند.

در این مراسم پس نواختن سرود ملی کشورمان و سخنرانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مانیل، و مشاور وزیر امور خارجه فیلیپین، دو تابلوی خوشنویسی سرکار خانم تقوی مدرس انجمن خوشنویسیان شعبه مانیل از سوی سفیر جمهوری اسلامی ایران به مشاور وزیر امور خارجه (Hjayaceelyn M. Quintana) و همچنین به سفیر واتیکان در فیلپین و شیخ السفرای این کشور (Archbishop Gabriele Giordano Caccia) اهداء شد. تابلو اهدایی به سفیر واتیکان جمله ای برگرفته از انجیل «لوقا»( خوشا به حال شما که اکنون گرسنه‌اید، زیرا سیر خواهید شد. خوشا به حال شما که اکنون گریانید، زیرا خواهید خندید) که با آیه ۶ سوره «شرح» (انشراح): «إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا: آرى با دشوارى آسانى است» شبیه مبیباشند، بوده است که مورد توجه بسیار زیاد سفیرواتیکان قرار گرفت.

سپس گروه موسیقی سنتی "زاگرس" اعزامی به این کشور به اجرای برنامه و نواختن قطعاتی از موسیقی سنتی اصیل ایرانی پرداخت. گفتنی است این مراسم که با حضور میهمانان و مسئولین دولتی کشور فیلیپین سفرا و نمایندگي سياسي سفارت خانه خارجی مستقر در مانیل، فرهیختگان و دوستداران ایران و ایرانیان مقیم با شکوه خاصی برگزار شد.

در ادامه این مراسم تندیس تقوی مدرس انجمن خوسنویسان و مسئول شعبه مانیل این به اجرای خوشنویسی ایرانی در جمع مدعوین پرداخت که با تشویق و استقبال چشمگیر میهمانان و سفرای خارجی نیز همراه گردید. ایشان برای هر یک از مراجعه کنندان نام مراجعه کنندگان با با خط زیبای نستعلیق تحریر و به آنان اهداء مشی نمود.

 

 

سفیر واتیکان در فیلپین و شیخ السفرای این کشور

 

خانم کوینتانا مشاور وزیر خارجه فیلپین در کنار خانم دکتر تقوی، نماینده انجمن خوشنویسان ایران در مانیل

 


١٣:١٠ - پنج شنبه ١٩ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٦٩٨٤٩٥    /    تعداد نمایش : ٢٠٣جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (ره)

تارنمای رسمی دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری اسلامی ایران

تارنمای رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران- مانیل

سیری در ایران

خبرگزاری بین المللی قرآن

ايرانیان خارج از کشور

انتشارات بين المللی الهدی

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

بنیاد اندیشه اسلامی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

خبرگزاری تقریب

بنیاد سعدی

شبکه مجازی آستان

Philippines Department of Tourism

Philippine eLib
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 506196
Visitorsofday : 46
Visitorsofpage : 1505280
Onlinevisitors : 3
PageLoad : 1.4844

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت