دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨ فارسي|English
 

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت
Title
iran
نيشابور - آرامگاه عطار
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
NewsletterSignup
نام :   
ایمیل :   


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مانیل

مراسم اهداء رسمی تابلو های خوشنویسی شده سوره حضرت مریم (ع) به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان

 .

در آخرین روز از جشنواره روز های فرهنگی ایران  مراسم اهداء رسمی تابلو های سوره حضرت مریم (ع) که توسط خانم تقوی مسئول انجمن خوشنویسان ایران شعبه مانیل خوشنویسی و توسط سرکار خانم رفعت موسوی منقش به زرنگار ایرانی شده بود , به عنوان سمبل مشترکات اسلام و مسیحیت  با حضور آقای "گابریل کاچا " Gabriel Cacci “سفیر واتیکان در مانیل و شخصیت های علمی فرهنگی و دینی فیلیپین و سایر کشور های در محل اقامتگاه سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان اهداء شد.

 در این مراسم که علاوه بر سفیر واتیکان در مانیل وحجت الاسلام و المسلمین اکبری رئیس جامعه المصطفی شعبه مانیل ,آقای مونسینیور گابریل ویولا   Gabreil Violaمعاون سفیر دو نفر از رهبران کلیسای مور مون ها آقایان (الدر) تایلا واکولو “ “ Elder Taniela Wakoloاز کشور فیجی و (الدر) آرتمیو مالیگون “Elder Aretemio Maligon” از کشور فیلیپین , دکتر بای بادو “dr baybado” استاد الهیات دانشگاه سنت توماس و معاون سازمان آسیایی ادیان و صلح و همچنین دیگر شخصیت های علمی و مسئولین رسانه های گروهی فیلیپین  حضور داشتند , هشت تابلو خوشنویسی  به سفارت واتیکان در فیلیپین تحویل داده شد تا از آن طریق برای پاپ فرانسیس ارسال گردد .  در این مراسم جناب آقای محمد تنهایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مانیل در ابتدا ضمن تشکر از حضور میمانان در گفتگو با سفیر واتیکان اظهار داشت؛ هنر خطاطی در ایران سابقه ای 1600 ساله دارد. خوشنویسی در ایران چیزی فراتر از خط نوشتن است و خوشنویسان ایرانی فرهنگ، سنت و تاریخ ایران را با خوشنویسی تلفیق کرده اند. وی افزود که گذشته از اینها خوشنویسان ما مفاهیم و ارزش های دینی و اسلامی را در آثار خود منعکس می نمایند و در نهایت در آثار خطاطی ایشان ، فرهنگ و معنویت ایران تجلی می یابد. وی همچنین اشاره کرد که هنر خطاطی در ایران از اسلام و قرآن به فراوانی الهام گرفته است اما به دلیل ماهیت هنری آن محدود به دین و جغرافیای ایران نمی شود و می تواند با دیگر انسانها  و ادیان ارتباط برقرار کند.

 در ادامه حضار از تابلو ها بازدید نموده و سرکار خانم تقوی نیز در خصوص تابلو ها وتوضیحاتی را برای سفیر واتیکان و حضار ارائه نمود . خانم تقوی گفت این خواست خداوند بود که مرا برآن داشت که سوره حضرت مریم (ع)را در کشور فیلیپین که مهد مسیحیت کاتولیک در شرق آسیا است مشتاقانه برای پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان خوشنویسی نمایم   و باور قلبی من است حتی اگر من نمی بودم این رسالت بر عهده شخص دیگری قرار میگرفت زیرا که حضرت مریم (ع)برای ما مسلمانان نیز یک بانوی مقدس و آسمانی است .

 سفیر واتیکان نیز از سفیر جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری این برنامه تشکر  نمود و گفت هنر سرکار خانم تقوی بسیار زیبا و چشم نواز است و از اینکه از این کشور این هدیه به عنوان سمبل مشترکات اسلام و مسیحیت به پاپ فرانسیس اهداء شده بسیار خوشحالم و از هنرمند این آثار که به زیبایی آن را نوشته اند تشکر می کنم  . سفیر واتیکان با ابراز تشکر از چنین هدیه ارزشمندی که نشانه ای از ارتباط و تعامل اسلام و مسیحیت است، اظهار داشت که این آثار تا سالهای دراز به عنوان اثر هنری نفیس نزد واتیکان باقی خواهد ماند..


١٤:٥٥ - جمعه ١٦ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٧١٢٠٧٦    /    تعداد نمایش : ١٢١جستجو
جستجوی پیشرفته جستجوی وب
banners
پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی (ره)

تارنمای رسمی دفتر مقام معظم رهبری

ریاست جمهوری اسلامی ایران

تارنمای رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران- مانیل

سیری در ایران

خبرگزاری بین المللی قرآن

ايرانیان خارج از کشور

انتشارات بين المللی الهدی

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

بنیاد اندیشه اسلامی

موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

خبرگزاری تقریب

بنیاد سعدی

شبکه مجازی آستان

Philippines Department of Tourism

Philippine eLib
vote
نظرسنجي غير فعال مي باشد
UsersStats
Visitorsofpage: 529264
Visitorsofday : 126
Visitorsofpage : 1594847
Onlinevisitors : 2
PageLoad : 2.3906

صفحه اصلی|ايران|زبان و ادبيات فارسی|تماس با ما|پيوندها|نقشه سايت